ŞUBELER ŞUBELER / Marmara Bölgesi Şubesi

Marmara Bölgesi Şubesi

resim
Şube Başkanı

LEVENT ŞENKAL

-


resim
Marmara Bölgesi İdari Sekreteri

YAVUZ PEKBAŞOĞLU

21 Mayıs 1973 tarihinde İstanbul- Beykoz’da bir denizci ailesinin çocuğu olarak dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Beykoz’da bitirdi. 1992 yılında Beykoz Paşabahçe Ferit İnel Lisesi’nden mezun oldu. Mesleki yaşamına özel şirketlerde çalışarak başladı. Trafik müşavirliği yaptı. 1995-1997 yılında Ankara-Çubuk’ta askerlik hizmetini yerine getirdi 1998 yılında Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nde büro memuru olarak göreve başladı. 2000 yılında, aynı işletmede yağcı unvanı ile gemiadamı kadrosuna geçti. 2009 yılında işletmenin deniz makinistliği görevine getirildi. Aynı dönemde vekâleten Personel Enspektör Yardımcılığı görevini de yürüttü. Türkiye Denizciler Sendikası Marmara Bölgesi Şubesi’nin 30 Ocak 2011 tarihli Olağan Genel Kurul’nda Şube İdari Sekreteri seçildi. 16 Aralık 2018 tarihli Marmara Bölgesi Şubesi Olağan Genel Kurulu’nda yeniden seçilerek aynı görevine devam etmektedir. Mesleki hayatının yanı sıra eğitimine devam eden Pekbaşoğlu, yüksek öğrenimini Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi’nde Sosyal Bilimler ve Davranış Bilimi bölümününde 2013 yılında başarıyla tamamlamıştr. 2016 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Akabinde, Yüksek lisans eğitimini Esenyurt Üniversitesinde İş Sağlığı ve Güvenliği tamamladı. Çocuk yaşlarından itibaren sporla uğraştı; basketbol ve futbol oynadı. Uzun yıllar Anadolu Hisarı İdman Yurdu Spor Kulübü’nde lisanslı futbolculuk yaptı. Evli ve 1 çocuk babasıdır. Kıyı-Der üyesidir.


resim
Marmara Bölgesi Şubesi Mali Sekreteri

MUSTAFA KURTULUŞ

4 Mart 1976 yılında Çayeli Rize’de dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul Beykoz’da tamamladı. 1993 yılında Beykoz Denizcilik ve Su Ürünleri Meslek Lisesi Gemi Makineleri bölümünden mezun oldu. Özel sektörde çalışma hayatına adım attı. Askerlik görevini, 1996 yılında İzmir Foça’da bahriyeli olarak yerine getirdi. 2003 yılında Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne Makinist olarak göreve başladı. Beykoz Rizeliler Derneği, Beykoz Spor Kulüpleri Destekleme Derneği, Beykoz Gümüşsuyuspor Kulübü Derneği ve Beykoz Yelken Kulübü Derneği gibi bir çok STK’da yönetim kurullarında görev aldı. Türkiye Denizciler Sendikası Marmara Bölgesi Şubesi’nin Aralık 2022 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul’unda Marmara Bölgesi Şube Mali Sekreterliği görevine seçildi. Evli ve iki çocuk babasıdır.


resim
Marmara Bölgesi Şubesi Teşkilatlanma Sekreteri

İLHAMİ ŞERİFOĞLU

18 Temmuz 1958 yılında dünyaya geldi. 1986 yılın da Şehir Hatları işletmesinde göreve başladı. 2005 yılında Liman İşletmesinde görevine başladı. 2010 da Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğünde, kaptan olarak göreve başladı. 2019 da emekli oldu. 2019 yılında Türkiye Denizciler Sendikasında görevine başladı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.