ŞUBELER ŞUBELER / Marmara Bölgesi Şubesi

Marmara Bölgesi Şubesi

resim
Şube Başkanı

LEVENT ŞENKAL

-


resim
Marmara Bölgesi İdari Sekreteri

YAVUZ PEKBAŞOĞLU

21 Mayıs 1973 tarihinde İstanbul- Beykoz’da bir denizci ailesinin çocuğu olarak dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Beykoz’da bitirdi. 1992 yılında Beykoz Paşabahçe Ferit İnel Lisesi’nden mezun oldu. Mesleki yaşamına özel şirketlerde çalışarak başladı. Trafik müşavirliği yaptı. 1995-1997 yılında Ankara-Çubuk’ta askerlik hizmetini yerine getirdi 1998 yılında Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nde büro memuru olarak göreve başladı. 2000 yılında, aynı işletmede yağcı unvanı ile gemiadamı kadrosuna geçti. 2009 yılında işletmenin deniz makinistliği görevine getirildi. Aynı dönemde vekâleten Personel Enspektör Yardımcılığı görevini de yürüttü. Türkiye Denizciler Sendikası Marmara Bölgesi Şubesi’nin 30 Ocak 2011 tarihli Olağan Genel Kurul’nda Şube İdari Sekreteri seçildi. 16 Aralık 2018 tarihli Marmara Bölgesi Şubesi Olağan Genel Kurulu’nda yeniden seçilerek aynı görevine devam etmektedir. Mesleki hayatının yanı sıra eğitimine devam eden Pekbaşoğlu, yüksek öğrenimini Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi’nde Sosyal Bilimler ve Davranış Bilimi bölümününde 2013 yılında başarıyla tamamlamıştr. 2016 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Akabinde, Yüksek lisans eğitimini Esenyurt Üniversitesinde İş Sağlığı ve Güvenliği tamamladı. Çocuk yaşlarından itibaren sporla uğraştı; basketbol ve futbol oynadı. Uzun yıllar Anadolu Hisarı İdman Yurdu Spor Kulübü’nde lisanslı futbolculuk yaptı. Evli ve 1 çocuk babasıdır. Kıyı-Der üyesidir.


resim
Marmara Bölgesi Şubesi Mali Sekreteri

ERSOY YILDIRIM

3 Nisan 1978 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. İlköğrenimini Defterdar Mehmet Bey İlkokulu’nda, Ortaöğrenimini Anadolu Hisarı Ortaokulu’nda tamamladı. İstanbul Denizcilik ve Su Ürünleri Meslek Lisesi Elektronik Bölümü’nden 1995 yılında mezun oldu. Marmara Üniversitesi Spor Akademisi Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Yönetimi Bölümü’nden 2001 yılında mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini Esenyurt Üniversitesinde İş Sağlığı ve Güvenliği tamamladı. Mesleki yaşamına Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü İstanbul Gemi Trafik Kontrol Merkezi Müdürlüğü’nde 2003 yılında başladı. 2011 yılına kadar ilgili Müdürlükte Elektro Optik ve Meteo Hidro Algılayıcılar Teknisyeni olarak görev yaptı. Türkiye Denizciler Sendikası Marmara Bölgesi Şubesi’nin 2007 yılında yapılan Olağan Genel Kurul’unun ardından İstanbul VTS İşyeri Temsilciliği görevine getirildi. Türkiye Denizciler Sendikası Marmara Bölgesi Şubesi’nin 30 Ocak 2011 günü yapılan Olağan Genel Kurul’unda Şube Mali Sekreterliği görevine seçildi. 16 Aralık 2018 tarihli Marmara Bölgesi Şubesi Olağan Genel Kurulu’nda yeniden seçilerek aynı görevine devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.


resim
Marmara Bölgesi Şubesi Teşkilatlanma Sekreteri

İLHAMİ ŞERİFOĞLU

18 Temmuz 1958 yılında dünyaya geldi. 1986 yılın da Şehir Hatları işletmesinde göreve başladı. 2005 yılında Liman İşletmesinde görevine başladı. 2010 da Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğünde, kaptan olarak göreve başladı. 2019 da emekli oldu. 2019 yılında Türkiye Denizciler Sendikasında görevine başladı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.