SENDİKAMIZA ÜYE OLUN ANASAYFA / SENDİKAMIZA ÜYE OLUN

SENDİKAMIZA ÜYE OLUN

Sendikamıza üye olmak isteyen değerli denizci arkadaşlarımız, bu rehber sayesinde sendikamıza kolayca üye olabilirsiniz.

e-Devlet Şifresi:

Sendikamıza üye olmak için öncelikle e-Devlet (turkiye.gov.tr) şifrenizi PTT şubelerinden almanız gerekmektedir. PTT şubelerinden yapacağınız ilk şifre alımlarında 2TL, sonraki tüm şifre alımlarında ise 4TL ücret tahsil edilmektedir.

e-Devlet Sistemine Giriş:

E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra e-Devlet (turkiye.gov.tr) adresine girmelisiniz. E-Devlet İnternet Sitesine girdikten sonra sağ üst köşede yer alan “Sisteme Giriş” düğmesine tıklamanız gerekmektedir.

Karşınıza gelen ekrandan sisteme giriş yapacaksınız. Bu ekrana T.C. Kimlik Numaranızı ve PTT’den aldığınız zarfın içerisinde bulunan e-devlet şifrenizi girmelisiniz

Sendika Üyeliğinin Yapılması:

Giriş yaptıktan sonra sistemin ana sayfasına döneceksiniz. Bu ekrandan, sol üst menüde bulunan “e-Hizmetler” kısmına tıklayarak, E-Devlet Sistemi üzerinden yapabileceğiniz tüm işlemleri görebilirsiniz.

E-Hizmetler ekranında tüm e-devlet işlemlerini görebilirsiniz. Bu ekrandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın bulunduğu kısma gelerek, “İşçi Sendikaları Üyelik İşlemleri” yazısına tıklamanız gerekmektedir.

Karşınıza gelen ekranda eğer mevcut bir Sendika üyeliğiniz varsa üyeliğinize ilişkin bilgiler görünür. Henüz herhangi bir Sendikaya üye olmamışsanız karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Bu ekrandan yukarıda gördüğünüz gibi öncelikle 16 No’lu Gemi Yapımı ve Deniz Taşımacılığı, Ardiye ve Antrepoculuk kısmını seçmelisiniz.Daha sonra 052-TÜRK DENİZ-İŞ kısmını seçip Üyelik Başvurusu düğmesine tıklamalısınız.

Bir sonraki adımda telefon, e-posta, adres bilgilerinizi tam ve doğru olarak girmeniz gerekmektedir. Gerekli alanları doldurduktan sonra Başvur düğmesine tıklayarak son adıma geçebilirsiniz. Son adımda e-devlet şifrenizi alırken belirtmiş olduğunuz cep telefonunuza gelecek şifreyi girip onaylamalısınız.