Şehir Hatları Şubesi

ŞEHİR HATLARI ŞUBESİ
ŞUBE BAŞKANI
HÜSEYİN SARAYOĞLU

05.12.1964 yılında Rize’de dünyaya geldi. İlk ve ortaöğretimini İstanbul’da tamamladı. Rize Dere- Pazar Lisesi’ni bitirdi.
1988 yılında TDİ’de mesleki yaşamına başladı. 2005 yılında İşletmenin İDO’ya devrinin ardından kaptan unvanı ile mesleğine devam etti.

Türkiye Denizciler Sendikası Şehirhatları Şubesi’nin 2007 yılında yapılan Olağan Genel Kurulunun ardından baştemsilcilik görevine getirildi.

Türkiye Denizciler Sendikası Şehirhatları Şubesi’nin 20 Haziran 2010 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurulu’nda Şube İdari Sekreterliği görevine seçildi.
Türkiye Denizciler Sendikası Genel Merkez’inin, 05-06 Mart 2011 günleri toplanan Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde şube başkanı Cevahittin Yeşiltaş’ın Genel Merkez Eğitim Sekreteri seçilmesi üzerine yerine şube başkanlığı görevini üstlendi.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.


ŞEHİR HATLARI ŞUBESİ
İDARİ SEKRETERİ
TİMUR ALTUNBAŞ
 

1961 yılında Giresun’un Bulancak İlçesi’nde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Giresun’da tamamladı.1979 yılında Giresun Lisesi’nden mezun oldu.

Okul sonrası belli bir süre balıkçı motorlarında çalıştı. 1982-1984 yılları arasında askerlik hizmetini bahriyeli olarak Gölcük’te tamamladı.
1988 yılındaTürkiye Denizcilik İşletmeleri Şehir Hatları İşletmesi’nde gemici olarak mesleki yaşamına başladı.

TDİ Şehirhatları İşletmesi’nin İDO’ya devredilmesine kadar Çanakkale ve İstanbul’da gemici, usta gemici, güverte lostromosu ve kaptan unvanları ile görevini sürdürdü. Devir sonrası 2006’da kurulan Çanakkale GESTAŞ A.Ş.’de görevine devam etti.

Çalışma yaşamına devam ederken bir yandan da eğitimini sürdürerek 1992 yılında ikinci lise olarak Beykoz Su Ürünleri Meslek Lisesi’ni bitirdi.

2007 yılında sendikanın Çanakkale GESTAŞ işyeri baş temsilciliği görevine getirildi.
Türkiye Denizciler Sendikası’nın 05-06 Mart 2011 tarihlerinde yapılan Olağan Genel Kurulu’nda şube başkanının genel merkeze seçilmesi üzerine yönetim kurulunda yapılan değişiklik sonucunda TDS Şehirhatları Şubesi İdari Sekreterliği görevini üstlendi.

Halen Yalova Üniversitesi Yat İşletmeciliği bölümüne devam etmektedir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.


 

ŞEHİR HATLARI ŞUBESİ
MALİ SEKRETERİ
SELİM NECATİ ÇİLLİ

21 Aralık 1972 tarihinde Rize’nin Pazar İlçesi’nde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Rize’de tamamladı. 1989 yılında Genç Denizcilik’te meslek hayatına başladı. Bu işyerinde üç yıl çalıştıktan sonra 1992-1994 yılları arasında askerlik görevini tamamladı.

1994 yılında yeniden meslek yaşamına dönerek UND Denizcilik Firması’nda makine lostromosu olarak göreve başladı.1997 yılına kadar görevini sürdürdü.

1997 yılında İDO’da (İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş.) Makine Lostromosu olarak göreve başladı. On yıl süreyle bu görevi yürüttükten sonra II. Makinist’liğe terfi etti.

Türkiye Denizciler Sendikası’nın 23 Ocak 2011 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurulu’nda Şube Mali Sekreterliği görevine seçildi.

Evli ve iki çocuk babasıdır.